شهروندان عاری ماسک دستور ورود به مترو و اتوبوس را نخواهند داشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، محمد علیخانی رئیس مجلس عمران و محموله و نقل شورای قصبه تهران درباره ساز و کار اجباری شدن ماسک تو مترو، تاکسی و اتوبوس گفت: در حال حاضر مصوبه کلی مطرح و با آن موافقت شده است و برای عمل باید منتظر جزییات مصوبه بود. پیشنهاد ما این است که در رله هایی که محموله و نقل عمومی مسئله دارد جا هایی داخل نظر گرفته شود و ماسک تو صورت امکان از طرف دولت به رخساره رایگان تامین شود و یا به ارج دولتی و مناسب توزیع شود.

او امتداد داد: باید خواستار ابلاغ مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم تا معین شود درباره نحوه تامین ماسک چه تصمیمی خمود شده است.

علیخانی در خصوص قیمت ماسک هایی که قرار است در ایستگاه های مشخص در وارستگی شهروندان استراحت گیرد؟ گفت: اقبال مقدور است قادر بوسیله تامین این ظرفیت عظیم ماسک بوسیله رخساره مجانی نباشد و احتمالا با ارج کم ارزش تامین و درون اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

او در پاسخ بوسیله این سوال که با این مصوبه آیا از ادخال افراد عاری ماسک به وسائل حمل و نقل اشتراکی از مترو پژمان تا تاکسی و اتوبوسرانی ممانعت می شود یا خیر؟ گفت: اگر کسی از ماسک استعمال نکند، قاعدتا از ورود آنها جلوگیری می شود و اجازه ورود به مایه نقلیه به او داده نخواهد شد. البته در اجرای این طرح با شهرداری و مدیران مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی جلساتی خواهیم داشت و بر اساس مصوبه چگونگی اجرای آن را مشخص خواهیم کرد.