بار عظیم جنگ روایت ها بر دوش تشکل های دانشجویی است

به گزارش ایسنا، داخل پی مطالبه زیاد از ۳۰۰ تشکل دانشجویی از حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی برای تشکیل قرارگاه واحد، رئیس دایره تبلیغات اسلامی امروز در سالن اجتماعات حوزه بزرگواری این سازمان با نمایندگان این تشکل ها دیدار کرد.

مهتر سازمان تبلیغات اسلامی با تقدیر از دغدغه مندی تشکل های دانشجویی گفت: بر اساس آموزه های مدرسه معصوم خمینی (ره) هر طرح، برنامه ریزی و اقدامی که عمه آغاز آن جاهل از زاویه دید قیام باشد؛ به بیراهه می رود.

وی افزود: همه ما نسبت به مسائل اجتماع متعهد هستیم و وقتی برای تلف کردن نداریم؛ ما بر ماخذ آموزه های مدرسه حضرت امام (ره) فهمی از رجحان های انقلاب داریم که همواره بیان این رجحان ها در سخنان مقام معظم رهبری مشهود است.

قمی با رمز به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در جنگ تحمیلی تصریح کرد: داخل زمان دفاع مقدس، موسسه تبلیغات اسلامی به عنوان ستاد تبلیغات فساد فعال وجود که حفظ روحیه مردم و ایجاد جهت داخل رزمندگان از وظایف این ستاد بوسیله شمار می رفت.

عضو شورای عالی قیام فرهنگی با تأکید بر تباین شورش تحمیلی با جنگ رسانه ای اذعان داشت: اینک درون مقطعی قرار داریم که جنگ، دیگر شکل نظامی ندارد؛ امروز جنگ روایت ها است؛ درمیان این جنگ، بار عظیم پهلو دوش افراد توانمند است که درون این بین تشکل های دانشجویی سهم عظیمی دارند.

قمی تأکید کرد: ما درون این غوغا به یک قرارگاه فراملی نیاز داریم تا به گروه های فعال و توانمند انسجام بخشیده و برای این رویارویی سرمایه گذاری شود.

مهتر راه اندازی تبلیغات اسلامی، به اهمیت نقش تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: نقش راهبردی در این نزاع تمدنی بر دوش پدیده ای به صیت بسیج دانشجویی است که به گفته حضرت امام (ره) بسیج دانشجویی تبیین کننده اسلام ناب است.

وی اضافه کرد: وظیفه شرعی خویشتن می دانیم احتیاج تشکل های دانشجویی را در این نزاع برطرف کنیم و در حال حاضر شهریه سازمان تبلیغات اسلامی است که بوسیله جای فراخوان دادن، یک قرارگاه دانشجویی تشکیل دهد.

قمی با تأکید پهلو اینکه نیروهای انقلابی باید سطح توقعات از خویشتن را والاتر ببرند افزود: بزمین نشستن بوسیله یک تصویر واحد از روانی اساسی ترین وظیفه قبل از هر اقدامی است و باید خیال کنیم که مسئله اصلی و رجحان این زیبایی و انقلاب چیست.

در ادامه اشتیاق دررودی- مسئول تبیین مواضع بسیج دانشجویی ناحیه- نیز ضمن اشاره به برهان حضور تشکل ها در این میتینگ گفت: روزنامه و حضرت تشکل های دانشجویی صرفاً مطالبه گری از سازمان تبلیغات اسلامی زدودن بلکه هدف این است که بوسیله آینده بازرس شویم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

دررودی افزود: مقام معظم رهبری به جوانان فرمودند که باید شانه های خود را دامن وهله مسئولیت ها بدهند، و لازمه مشت یافتن بوسیله این مهم؛ سلطنت واحد است.

وی تصریح کرد: رسیدن به یک راهکار عملیاتی باید هدف این جلسه و این سیاق جلسات باشد.

علی کیان-کمک گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی کشور- نیز در ادامه این میتینگ گفت: وقتی عملیاتی تمجید شود، ناخودآگاه مسئولیت ها و وظیفه ها تعریف می شود.

علی کیان افزود: یکی دیگر از اقداماتی که به گلچین وظایف نیروهای انقلابی کمک می کند؛ اطلاع توان تشکل های دانشجویی و به بازار آوردن بضاعت آن ها است.

داخل دنباله این میتینگ مصطفی صادق محمدی -مسئول بسیج دانشگاه شهید بهشتی- همچنین گفت: ما کرونا را یک بیماری نمی بینیم بلکه این ویروس، طولانی معادلات دنیا را تحول داده است و داخل این شرایط نقش رسانه ها برجسته تر شد و بیشتر توشه گرفت.

مصطفی صادق محمدی افزود: معمولاً کشورهای فعال و تأثیرگذار درون عرصه رسانه؛ از کنف های موکد برخوردارند، ولی در کشور ما؛ از رسانه های دانشجویی پشتیبانی نمی شود.

محمد موثق سلطانی-دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ول دانشگاه صنعت شریف- همچنین در ادامه مجمع گفت: همه تشکل های حاضر در این کنفرانس احتیاج به یک حکومت واحد دارند.

محمد سلطانی افزود: وظایف گروه های جهادی کوشا در دانشگاه ها ابتدا از لفظ یک فرمانده مشخص می شود که کجا و چه فعالیتی را انجام دهند.

وی تأکید کرد: درحالی که گروه های رسانه ای دانشجویی قابلیت های فروانی در عرصه رسانه دارند، نیاز بوسیله یک فرماندهی واحد برای آن ها ضروری به دیدن می رسد.

انتهای پیام