آغاز فیلمبرداری «اوج 110» درباره شهید ستاری

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فیلم ،صبح امروز شنبه 9 اذر با حضور  امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش،شاهین تقی خانی دستیار فرهنگی کچل ارتش، پرویز کرمی مباشر ارتباطات و اطلاع رسانی مهتر ماخذ ملی نخبگان، احسان محمد حسنی مدیر عامل اداره هنری رسانه ای اوج و جمعی از فرماندهان و امرای نیروی هوایی ارتش، فیلمبرداری فیلم اوج 110 تو گیرایی هوایی مثال لشگری آغاز شد.

امیرعزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی گند با سپاس از سازندگان این فیلم گفت:ساخت این فیلم بسیار مهم و ارزشمند است در مدت شهید ستاری زیر ساخت هایی ایجاد کرد که هنوز ما درحال استفاده از آنها هستیم. مثال ستاری پهلو روی جوانان سرمایه گذاری کرد و بسیاری از دانشجویانی که شهید ستاری آموزش رحم امروز تو زمره  فرماندهان هستند.

 سیاوش سرمدی کارگردان فیلم نیز با اشاره به اینکه حدود سه سال برای نگارش فیلم نامه این فیلم و بعد ساخت آن کار مطالعاتی و پژوهشی کرده است گفت: خوشحالم که امروز درباره شهید ستاری  یک فیلم سینمایی می سازیم؛  زیرا شهید ستاری  خدمات زیادی به کشور و نظام کرد و کسی بود که داخل خودکفایی نیرویی آسمانی گند سعی زیادی کرد و ما سعی کردیم که درون فیلم بلندی 110  به بخشی از این تلاشها بپردازیم.

سرمدی همچنین در خصوص فیلم «اوج۱۱۰» افزود: امیدوارم با همکاری های لشکر بتوانم این فیلم را به عید فیلم سپیده دم امسال برسانم.

 فیلم سینمایی «اوج 110» بوسیله نویسندگی و کارگردانی سیاوش سرمدی و تدارک کنندگی جلیل شعبانی بوسیله بخش های از زندگی شهید ستاری می پردازد و اولین عرضه  آن داخل سی و هشتمین حوالی جشنواره فیلم سپیده دم خواهد بود.

در حالی دست اندرکاران این فیلم می گویند که قصد دارند فیلم را در مهمانی ی فیلم فجر رونمایی کنند که فیلمبرداری آن امروز آغاز شده است و تا مهمانی دو ماه دیگر باقی است.

در خلاصه شعر این فیلم سینمایی آمده است: «سال های پایانی جنگ است؛ ایران درگیر کمبود تسلیحات نظامی است؛ سرتیپ ستاری کنار یک پروژه مهم کار می کند…»

سیاوش سرمدی که پیش از این مستندهای «ادواردو»، «امام موسی صدر»، «چمران به روایت دوشیزه جبل عامل»، «80 سال مقاومت»، «داوطلب مرگ» را روی پرده نقره ای برده، ساخت اولین فیلم سینمایی داستانی خویشتن را تجربه می کند.

انتهای پیام