پیاده شدن عقلانیت بحران در مناقشه دفاع مقدس تمرکز شود

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار مهدی ظفری ظهر پنجشنبه ۲۸ شهریورماه در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال متفاوت تر و پرشور زیرفون از سال گذشته در ۳۹ عنوان پروگرام محوری برگزار می شود و وسیله های اجرایی استان همچنین بقیه پروگرام های خود زیرمجموعه آن ارتکاب می کنند.

وی امتداد داد: برگزاری همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس با درگاه بانوان جریان ساز جنگ، پخش هفت شب پروگرام زنده خاطره گویی اقشار مختلف جامعه از باغ موزه دفاع مقدس، برپایی ابتدایی یادواره شهدای خلبان با عنوان”مقدماتی پاسخ”، برگزاری یادواره ۲۲۰ شهید در ملایر با محوریت شهدای خلبان، مراسم سالگرد شهادت سرلشکر حاج حسین همدانی و رژه ۳۱ شهریورماه فدایی از برنامه های محوری این هفته است.

ظفری با اشاره بوسیله ویژه پروگرام همایش فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، افزود: امسال این همایش با درگاه بانوان برگزار خواهد شد و نزدیک به ۱۰۰ نفر از مادران و همسران شهدا میهمان ما هستند.

مدیرکل حفظ کردن آثار و ترویج ارزش های دفاع مهذب استان همدان افزود: هرساله همایش سراسری مدیران مبنا حفظ آثار در بهمن ماه تو سالروز عملیات کریلای ۵ برگزار می شد اما امسال این برنامه بزرگ در ایام هفته دفاع مهذب به میزبانی استان همدان اجرا خواهد شد.

ظفری با اعتراف اینکه همگی بحران عزب گریه و خاطره گویی نیست، خاطر نشان کرد: باید در مناظره دفاع مقدس به عقلانیت دعوا بیشتر تمرکز شود و بعد از ۳۰ سال هنوز وارد حوزه گفتمان سازی نشده ایم.

مدیرکل حفظ آثار و ترویج ارج های دفاع مقدس استان همدان از تشکیل شورای عمومی دفاع مقدس خبر داد و اعتراف کرد: این شورا از ۸ کمیته متنوع تشکیل شده که یکی از آنها کمیته بانوان است که مستمری واقعی اش معرفی کردن و پررنگ پر حرارت کردن نقش نسوان در جنگ است چرا که باید بدانیم چنانچه زنان نبودند چه به خشکی امدن شیوه تنش و اغتشاش می آمد.

وی شورای عمومی دفاع مقدس را ساختاری ضروری در معرفی همگی ابعاد هیاهو دانست، ادامه داد: از جمله اقدامات شورای عمومی دفاع مقدس گفتمان سازی است، بعد از ابداع این ساختار می توانیم تقاضا گری کنیم و بدون خلق کردن ساختار و بدون گفتمان سازی بوسیله جایی نمی رسیم.

مدیرکل حفظ آثار و گستردن ارزش های دفاع مقدس استان همدان امام خمینی(ره) و جمله مردم را دو عنصر اصلی هشت سال جنگ تحمیلی خواند و عنوان کرد: اگر عموم مردم را از جنگ جدا کنیم چیزی برای دفاع مقدس ما نمی ماند بنابراین نقش مردم و صنوف را باید بازخوانی کنیم.

ظفری بیان کرد: خبرنگاران در مرزوبوم دفاع مقدس رسالت ابهت دارند به طوریکه هرجا حجر تشخیص داد، حوزه رسالت است و عزب ثبت خبر نیست و باید سهم و ایستگاه بی همتا تو جامعه دینی بررسی شود بنابراین این کار سلب می درنگ صرفا خبرنگار نباشیم، این فقره کار معمولی است.

انتهای پیام