<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1568467710-2472-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> پاکبان هایی که داخل محرم عزب نماندند

Warning: file_put_contents(logs/1568467710-5684-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
امسال رسوم گردش محرمشکل دیگری به خود گرفت و با یک تفاوت عمده برگزار شد.

به گزارش شهرنوشت، متر بوسیله متر حاشیه نویسی هر خیابان تکایای کوچک و بزرگ میزبان عزادارهای حسینی هستند. تکیه گاه ای با چای و آب جوش خوش آمد می یواش و تکیه ای دیگر با شربت. محیط که به تاریکی چادرها و پرچم ها می شود، صدای سنج و دمام در قصبه می پیچد. صدای سنج و دمام که آغاز می شود، نوای یا حسین مهمان دل ها و قریه می شود. از شمال تا جنوب، از غرب تا شرق صدای روضه می آید.

نیم شب که کمتر ناچیز عزاداری ها تمام می شود، جاروهای دسته چوبی می مانند و ظروف یک مرحله کاربرد پذیرایی و پاکبان هایی که بدیع کارشان آغاز می شود.  

اما مراسم دهه مقدمه محرم امسال یک اختلاف عمده با سال های گذشته داشت. امسال گروه های مردمی بسیاری در کنار پاکبان ا جاروب بوسیله مشت گرفتند و آخر شب خیابان ها را جارو زدند و حتی خاکروبه ها را در محل، تفکیک کردند؛ «ارفک» یکی از گروه های انسانیت حیات که امسال آغازگر این رفتار شد.

حجت نظری، هیکل شورای اسلامی دهات تهران در این باره در ورق اینستاگرام خویشتن نوشته است: «چندسالی است که در عاشورای حسینی، با همراهی چندی از دوستانم و همین طور جوانان فعال و دغدغه مند، خاکروبه ها و به خصوص ظروف یکبار مصرف پلاستیکی رها شده داخل معابر را جمع آوری می کنیم. در دوران حضورم تو شورای شهر همچنین این رویه را دنباله دادم و خوش بختانه با تشکل هایی آشنا شدم که آن ها بی آرامی در ربط های مختلف، از جمله روز عاشورا اقدام مشابه ای ارتکاب می دهند. »

آمارهای هر ساله نشان از افزودن استفاده ظروف یک مرحله مصرف تو ماه های محرم و صفر می دهد، اما امسال حجت نظری، بدنه شورای اسلامی شهر و رییس ستاد قابلیت افزایی و زنهار از فعالیت های سازمان های آدم طبیعت شهر تهران از کاهش کاربرد از ظروف یک بار مصرف در سطح قصبه تهران خبر داده است.

او درون این مورد درون صفحه اینستاگرام خود نوشت: «آن طور که از معاونان شهرداران مناطق هشت و ۱۰ و شهرداران نواحی پرس و جو کردم، روان مدل پسماند یک بار استعمال داخل ایام محرم امسال نسبت بوسیله محرم سال قبل کاهش داشته است که اگر همین مسئله در تمام مناطق تهران حیات داشته باشد، خبری امیدوار کننده است. » 

کاهش استفاده ظروف یک مرحله کاربرد درون رسم های امسال با گذری در کوچه ها و خیابان های روستا و نگاهی بوسیله تکایا بوسیله خوبی پیدا وجود. با طرز اندازی کمپین «نه به پلاستیک» و تبلیغات شهرداری تهران و اتصال اداره های مردم نهاد داخل بسیاری از تکایا، شیشه الات های تیغ ای به جای لیوان های کاغذی و پلاستیکی یک وهله مصرف نشستند.