دومین جشنواره فامیل چتر خانواده برگزار می‌شود

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اکبر بختیاری، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ و رئیس فرهنگ‌سرای رازی با اشاره بوسیله برگزاری دومین جشنواره «فامیل چتر قوم» گفت: این عید هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در ۱۰ منطقه و با هدف گسترش شبکه فامیلی، هدفمند کردن دورهمی‌ها، معارفه و فعال کردن ظرفیت‌های خانواده‌ها و ابداع خوداتکایی در بین خانواده‌ها با کمال مطلوب «شهر خدا؛ شهر همدلی» برگزار می‌شود.

بختیاری ماه مبارک رمضان را فرصت دهش برای اجرای این طرح دانست و افزودن کرد: محوریت این طرح خانواده است. اعضای فامیل درون دورهمی‌های ماه رمضان یک پروژه‌ای را ارتکاب می‌کنند. موضوع پروژه می‌تواند به پیشنها ما یا ایده‌ای از سوی خودشان باشد.

او درباره موضوع‌های اجرای پروژه تشریح داد: پروژه‌ها باید به صورت گروهی و توسط اعضای فامیل انجام شود. این پروژه‌ها می‌تواند اجرای مراسم‌های مذهبی، فرهنگی، هنری و ورزشی مانند مسابقه حفظ و قرائت قرآن، کارگاه سبک عمر قرآنی، تکریم از روزه‌اولی‌ها، شب شعر فامیلی، نشست نقد فیلم، مسابقات ورزشی، کارگاه مشاوره خانواده، مسابقه عکاسی، کوه‌پیمایی و… باشد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۱ در ادامه گفت: از هر منطقه پنج تسهیلگر انتخاب می‌شوند و تسهیلگران حلقه‌های فامیلی را معرفی می‌کنند. در جوهر تسهیلگران واسطه‌ای بین مراکز فرهنگی هنری در مناطق و حلقه‌های فامیلی هستند. هر تسهیلگر حداقل چهار محفل فامیلی شناساندن می‌کند که در هر منطقه می‌شود ۲۰ حلقه فامیلی و در کچل حداقل ۲۰۰ حلقه فامیلی در این طرح شریک شدن می‌کنند. هر حلقه فامیلی باید حداقل از هشت قوم تشکیل شده باشد.

بختیاری در دنباله تکثیر کرد: بعد از اجرای پروژه باید ۱۰ قطعه عکس، یک تا دو عدد فیلم یک دقیقه‌ای و یک گزارش از طرف تسهیلگر از اجرایی شدن پروژه به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند. تو عاقبت ماه خجسته رمضان مراسم اختتامیه برگزار می‌شود و از قریه باشگاه فامیلی برگزیده تجلیل می‌شود. داوران جشنواره با توجه به خلاقیت و نوآوری، دست‌آوردهای فرهنگی هنری، میزان مشارکت، معیار تاثیرگذاری، ارسال عکس‌های با چونی و… از پروژه‌های ارتکاب شده، حلقه‌های فامیلی برتر را انتخاب می‌کنند.

اکبر بختیاری داخل پایان با بیان این نکته که در سالیان اخیر با توجه بوسیله زندگی صنعتی رشته‌های فامیلی تا حدودی دستخوش انقراض شده، گفت: ولی با توجه به گوهر ژرف ارتباطات فامیلی داخل نزاکت کهن و ریشه‌دار ایران این رشته‌ها هرگز گسستنی نیست و اجرای برنامه‌هایی از این مشت درون تقویت این رشته‌ها بافایده است.